12. Sparta Leśmierz 8
Bramki:

11-Szymczak T. 6-Matusiak P. 3-Sobczak R. 2-Pacałowski B 1-Wojtczak J., Magnuski M.
Baran + Szuma = 3 pkt !!!

W meczu czwartej kolejki podejmowaliśmy zespół spadkowicza z Klasy Okręgowej Ostrovie Ostrowy.
Już w siódmej minucie podręcznikowa kontra naszej drużyny i Tomasz Szymczak wyprowadza naszą drużynę na prowadzenie, asystę w tej sytuacji zaliczył szesnastoletni Adam Olejniczak.
W 22 minucie wychodzącego na czystą pozycję napastnika fauluje Przemysław Włodarczyk za co słusznie zostaje ukarany czerwoną kartką!!!
Do przerwy kilkoma fantastycznymi interwencjami popisał się Barański zachowując czyste konto.
Drugą część gry lepiej zaczęli goście, w 49 minucie wyrównując z karnego. Następne 10 minut to popis Szymczaka, który ustrzelił hat-tricka. Ostrovia w 90 minucie zdołała zmniejszyć rozmiary porażki.
Brawo dla całej drużyny za walkę charakter i zdrowie pozostawione na murawie.

Witonianka Witonia-Ostrovia Ostrowy
Szymczak T 7,51,56,61- Ostrovia 49k, 90

Witonianka: Barański- Wieczorek (46 Matusiak), Włodarczyk P, Bednarek, Magnuski (80 Załuga)- Olejniczak (63 Lenartowski), Wojtczak, Grochala (88 Włodarczyk J), Witak, Jujka A (46 Kubiak)- Szymczak T (85 Olszewski)
Przegran z liderem
Przegrywamy z liderem grając od 13 min w osłabieniu po dość dyskusyjnej czerwonej kartce dla Rafała Sobczaka, ponadto rzutu karnego w 80 minucie nie wykorzystał Tomasz Szymczak! Pomimo gry w osłabieniu nie byliśmy drużyną słabszą, jak wskazuje wynik ale potrafiliśmy stworzyć kilka groźnych sytuacji pod bramką rywala.

LKS Sarnów/Dalików-Witonianka Witonia 6-2 (4-1)
??- Szymczak T 19, 68

Witonianka: Wyderka- Szymczak M (55 Jujka A), Witak, Włodarczyk P (80 Olszewski), Magnuski- Olejniczak(50 Bednarek), Wojtczak (65 Matusiak P), Grochala, Kubiak (60 Lenartowski)- Sobczak, Szymczak (80 Włodarczyk J)
A Klasa: Inauguracja przed własną publicznością
Tylko albo aż remisem zakończyło się spotkanie z Sazanem Pęczniew drużyną, która wyraźnie nam nie leży ( dwie przegrane 2-3 w poprzednim sezonie). Dzisiejszy mecz powinniśmy rozstrzygnąć w pierwszej części spotkania, jednak gorszy dzień mieli nasi napastnicy. W drugiej połowie ambitni goście w końcówce zdołali doprowadzić do wyrównania.
Przed nami dwa bardzo ciężkie spotkania, które dadzą odpowiedź w jakim miejscu znajduje się nasz zespół I o co będzie walczył w tym sezonie!?

Witonianka Witonia-Sazan Pęczniew2-2 (2-1)
Szymczak T 22, Szymczak M 41- Sazan31,90

Witonianka: Barański (89 Wyderka)- Dorociak, Witak, Włodarczyk P (49 Bednarek), Magnuski- Olejniczak (60 Jujka A), Szymczak M (89 Załuga), Wojtczak, Kubiak (80 Przybysz)- Sobczak (74 Włodarczyk J), Szymczak T

Inauguracja A Klasy
Po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu z wieloma zwrotami akcji, wygrywamy rzutem na taśmę z bardzo mocną drużyną Świnic.

LKS Świnice Warckie-Witonianka Witonia4-5 (2-2)
Łuczak 6,82, Stasiak D 42, Cymer78-Szymczak T 22,58,94, Sobczak 29,62

Witonianka: Wyderka- Dorociak, Witak, Włodarczyk P, Wieczorek- Olejniczak (84 Przybysz), Wojtczak, Lenartowski (55 Kubiak), Szymczak M (73Włodarczyk J)- Szymczak T (96 Załuga J), Sobczak

Ostatnie sparingi 2016/17
W ostatnim sprawdzianie przed rozgrywkami ligowymi przegrywamy z MKS Dąbie 4-5 a po tym meczu wniosek nasuwa się tylko jeden. Najlepiej do rozgrywek przygotowana jest murawa na naszym stadionie!!!

Witonianka Witonia-MKS Dąbie 4-5 (1-3)
Szymczak T 22, Sobczak 58, 86, Lenartowski 67

Witonianka: Testowany- Dorociak (50 Wieczorek), Witak (55 Włodarczyk P), Bednarek, Magnuski- Olejniczak (55 Lenartowski), Wojtczak, Grochala( 60 Włodarczyk J), Jujka A (70 Przybysz)- Szymczak T (57 Olszewski), Sobczak

W drugim meczu kontrolnym Tramkarze rozbili Malinę Piątek. Pomimo wysokiego wyniku gra pozostawiała sporo do życzenia!

Witonianka Witonia - Malina Piatek 15:2 (9:0)
Smakowski P 4, Jarzebski 3, Cicherski 2, Miszczak W 2, Wozniak O 2, Kozanecki, samobojcza

Witonianka: Jablonski - Matusiak, Kowalski, Kozanecki, Smakowski M - Jarzebski, Smakowski P, Cicherski, Dabrowski - Miszczak W, Wozniak O
Na zmiany: Miszczak A, Wozniak A, Koczaski
Sparingi
Liga coraz bliżej a formy brakuje...

Szopen Sanniki- Witonianka Witonia 3-1(2-1)
Szymczak T

Witonianka: Testowany(46 Jujka D)- Dorociak (45 Włodarczyk P), Lubasiński, Bednarek, Wieczorek(46 Jujka A)- Magnuski, Olejniczak (50 Lenartowski), Grochala, Witak- Wojtczak (70 Włodarczyk J)Szymczak

W swoim pierwszym meczu kontrolnym trampkarze zremisowali w Głownie 3-3.

Iskra Głowno- Witonianka Witonia 3-3 (0-2)

Dąbrowski, Miszczak W, Jarzębski

Witonianka: Matusiak- Smakowski M, Kozanecki, Kowalski, Woźniak A- Dąbrowski, Smakowski M, Testowany, Jarzębski- Miszczak W, Miszczak A
Na zmiany: Kaźmierski, Woźniak O, Koczaski
Sparing nr.1
Tradycyjnie od kilku lat pierwszy mecz kontrolny na minus. Przegrana, która pokazuje gdzie aktualnie stoimy!

Victoria Grabów- Witonianka Witonia 4-1 (1-1)
Cichocki, Stańczyk, Jóźwiak, Pędzicki- Szymczak T

Witonianka: Jujka D- Wieczorek, Bedanarek (68 Przybysz), Włodarczyk P(50 Lenartowski), Magnuski- Jujka A (58 Olejniczak), Grochala, Witak, Kubiak (55 Szymczak M)- Szymczak T (73 Włodarczyk J), Lubasiński (60 Olszewski)
Nieoceniony sukces Maliny
Na pierwszej rundzie zakończyliśmy udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski. W okrojonym składzie przegraliśmy w Piątku z świetnie dysponowaną tego dnia Maliną!
Zwycięskiej drużynie życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach pucharowych.

Malina Piątek- Witonianka Witonia 5-1 (3-0)
Kasiński K 3, Fabisz, Kasiński M- Szymczak T

Witonianka: Jujka D- Przybysz, Wieczorek, Dorociak, Magnuski- Jujka A, Lenartowski, Grochala, Szymczak M- Szymczak T
Puchar Lwówka
W dniu wczorajszym nasza drużyna seniorów wystąpiła w Turnieju o Puchar Lwówka.
Do Turnieju przystąpiło sześć drużyny podzielonych na dwie grupy: Grupa A: Lwówianka Lwówek, Start Złaków Borowy, Witonianka Witonia
Grupa B: Błyskawica Lucień, Unia Czermno, KS Żychlin

Wyniki naszej drużyny:
Witonianka- Lwówianka 3-2 (3-1) Szymczak M, Szymczak T 2
Witonianka- Start ZB 0-2 (0-1)
Witonianka- Unia Czermno 1-0 (1-0) Szymczak T

Ostatecznie nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce w turnieju, z bardzo dobrej strony pokazała się nasza zdolna młodzież a najlepszym strzelcem turnieju został Szymczak Tomasz.

Witonianka: Juka D- Przybysz, Dorociak, Wieczorek, Magnuski- Jujka A, Kuleczka, Lenartowski, Szymczak M- Szymczak T, Kubiak
na zmiany: Olejniczak, Olszewski, Zielonka
Seniorzy na podium
Na trzeciej pozycji z stratą trzech punktów do vicelidera ostatecznie zakończyła sezon drużyny seniorów.
Rundę wiosenną zakończyliśmy na drugiej pozycji wygrywając osiem spotkań, a trzy razy musieliśmy uznać wyższość rywala.
Podsumowując był to bardzo przyzwoity sezon naszego zespołu.
W nadchodzących rozgrywkach również postaramy się o zajęcie miejsca na podium...!